Корисник:StanProg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Flag of Europe.svg
Овој корисник е жител на Европската Унија.
Europass.svg
Flag of Bulgaria.svg Овој корисник живее во Бугарија.
5.000 Овој корисник има над 5.000 уредувања на македонската Википедија.
Noia 64 apps karm.svg Овој корисник е активен на Википедија веќе
 9 години, 1 месец и 6 дена.
Википедија:Вавилон
bg За този потребител българският е роден език.
mk-3 Корисникот напредно зборува македонски.
en-3 This user is able to contribute with an advanced level of English.
ru-1 Этот участник владеет русским языком на начальном уровне.
Пребарајте ги корисничките јазици

Во македонската Википедија работам главно по страници поврзани со Бугарија и доколку е возможно се грижам за намалување на прекршувањето на НГТ и законот за авторско право и сродните права.

Бугарското население во Македонија, неговите национални права погазени од Србите и од Грците и крвта пролеана од Бугарите за Македонија ги чинат неоспорливи правата на бугарскиот народ на Македонија.

—К. П. Мисирков (23 јули 1913), „К.П.Мисирков - Дневник 5.VII - 30.VIII 1913“

Цитати

License Compatibility
License/Compatible License/Compatible
CC-By ДаД CC-By-NC НеН
CC-By-NC-ND НеН CC-By-NC-SA НеН
CC-By-ND НеН CC-By-SA ДаД

Роден съм в Мизия, по бащина линия имам корени в Македония, Тракия и Западните покрайнини, а по майчина линия основно в Мизия.