Корисник:INkubusse/Кориснички кутии

  Од Википедија — слободната енциклопедија
  ФАКТИ
  Pioneer plaque line-drawing of a human male.svgОвој корисник е човек.
  Macedonian lion, 1620, stylized.svgОвој корисник е Македонец.
  Македонско етничко знамеОвој корисник е
  чистокрвен Македонец.
  Крст Овој корисник е христијанин. Ихтис
  Male symbol (bold, white).svg Овој корисник е од машкиот пол.
  Heterosexual symbol (bold, red blue).svg Овој корисник е хетеросексуалец.
  Rouge-Admin JollyRoger.svgОвој корисник е
  курназ-админ
  .
  33 Овој Википедијанец има 33 години, 9 месеци и 28 дена
  на 21 март, 2023.
  718smiley.svg
  Rouge-Admin JollyRoger.svgОвој корисник е курназ-паша и се изживува врз рајата.
   
  ЈАЗИЦИ
  mkMајчин јазик на овој корисник е македонскиот.
  en-4 This user speaks English at a near-native level.
  sl-3Uporabnik zelo dobro govori slovenski jezik.
  es-3 Este usuario puede contribuir con un nivel avanzado de español.
  Википедија:Вавилон
  Немате внесено јазици. Погледајте го Шаблон:Вавилон/doc за помош.
  Пребарај кориснички јазици
  uk-2 Користувач може робити внесок українською мовою на середньому рівні.
  Кир-5
  я
  Овој корисник целосно ја познава кирилицата.
  Хеб-4
  ש
  Овој корисник ја познава хебрејската азбука на напредно ниво.


  1337-5 080ј |<0ри(ни|< м0ж3 д4 прид0н3('/84 (0 пр0ф3(и0н4лн0 ни80 н4 1337.
  Грч-5
  Ω
  Овој корисник целосно ја познава грчката азбука.


   
  ДРЖАВИ
  Flag of the United States.svgОвој корисник ги поддржува
  САД.
  Flag of Turkey.svgОвој корисник ја поддржува Турција.
  Flag of Slovenia.svgОвој корисник ја поддржува Словенија.
  Flag of Argentina.svgОвој корисник ја поддржува Аргентина.
   
  СОФТВЕР
  Slackware-mascot.pngОвој корисник користи Slackware.


  KubuntuОвој корисник користи Kubuntu.


  Vista icon 45x45.pngОвој корисник користи Windows 7


  C:\>_
  Овој корисник користи DOS (кога Виндоус заебава).
  Овој корисник допринесува користејќи Google Chrome.


  Firefox Овој корисник придонесува користејќи Mozilla Firefox.
  WoWОвој корисник порано играл World of Warcraft... Нажалост.
  Gamepad.svgОвој корисник е гејмер.
   
  ПРОГРАМИРАЊЕ
  C Овој корисник може да програмира во C.
  Java Овој корисник може да програмира во Јава.


  HTML-4 Овој корисник одлично го познава HTML кодот.


  pas-3 Овој корисник е напреден Паскал-програмер.
   
  КНИГИ
  FCЛуѓето секогаш прашуваат, дали овој корисник го познава Тајлер.
  FCОвој корисник не е прекрасна и уникатна снегулка.
  Comic-sketch.jpg Овој корисник е љубител на стрипови.
  M
  Овој корисник е љубител на Marvel Comics.
  Spider ManОвој корисник е љубител на Спајдермен.
  C&HОвој корисник е љубител на Калвин и Хобс.
  ВебстриповиОвој корисник е љубител на вебстрипови.
  xkcdОвој корисник е љубител на вебстрипот xkcd.
  DОвој корисник чита Дилберт.
  PОвој корисник е љубител на Peanuts.
   
  МУЗИКА
  Clap-strat.jpgОвој корисник слуша блуз.
  LAG Arkane AF200 BSH.JPG
  Овој корисник свири на гитара.
  ое Овој корисник ги слуша Океан Ельзи.
  FF
  Овој корисник ги слуша Foo Fighters.
  PRDОвој корисник ги слуша
  The Prodigy.
  PLCОвој корисник ги слуша Placebo.
   
  РАЗНО
  Yes check.svgОвој корисник ги надгледува новите страници.
  Yes check.svgОвој корисник ги надгледува скорешните промени.
  Nuvola apps kmoon.png Овој корисник најчесто придонесува ноќе.
  Nuvola apps important.svg Корисникот не спиел цела ноќ работејќи на статии и не мжое да пшивуа рабзриливо.


  No smoking sign.svg
  Овој корисник е непушач!
  No smoking sign.svg
  Корисникот ја поддржува забраната за пушење.
  Goce Delcev.jpgОвој корисник го разбира светот како поле за културен натпревар меѓу народите.
  Komita th.jpg Овој корисник е Комита.
   
  ВИКИПРОЕКТИ
  ВикиПроект Филм Овој корисник е член на ВикиПроектот Филм.
  Human Language Families (wikicolors).png Овој корисник е член на ВикиПроектот Јазик.
  Wikipe-tan mopping.png Овој корисник учествува во рутинското одржување на Википедија преку ВикиПроект Одржување.