Разговор со корисник:Timpul

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија

Добре дојде!

Здраво, Timpul, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде! -- Ф и  л  и п   што бе? 10:26, 29 февруари 2008 (СЕВ)

OK, no problem. I will translate it into Macedonian. Regards.--MacedonianBoy 10:03, 16 јули 2008 (UTC)

Thanks a lot! It seems the language is interesting a lot. Cheers!--MacedonianBoy 16:22, 16 јули 2008 (UTC)
I will translate it into Macedonian. I have forgot about that sorry, but anyway it will be done soon. Regards.--Никола Стоіаноски 12:51, 13 август 2009 (UTC)
Yes check.svgОк Готово, done. Best regards, --Никола Стоіаноски 13:06, 13 август 2009 (UTC)