Податотека:Wiki letter н.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 44 × 44 пиксели, големина: 6 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
Македонски: Буквата Н на делче од вики-сложувалка (како икона во шаблони за никулци).
English: Letter Н on a wiki-puzzle piece (used as icon for Macedonian stub templates).
Датум (UTC)
Извор
Автор


Applications-graphics.svg
Ова е ретуширана слика, што значи дека е дигитално променета (обработена) од изворната верзија. Обработки: letter changed to suit Macedonian word for 'stub' - никулец. Оригиналот може да се види тука: Wiki letter s.svg. Обработил: Bjankuloski06en.

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Изворна евиденција за подигањето

This image is a derivative work of the following images:

  • File:Wiki_letter_s.svg licensed with PD-self
    • 2007-06-16T22:51:27Z Alex43223 44x44 (4268 Bytes)
    • 2007-06-16T22:49:47Z Alex43223 44x44 (3016 Bytes) {{Information |Description=Letter S on a wiki-puzzle piece |Source=Self-made. |Date= June 16, 2007 |Author=Myself |Permission=PD-self. |other_versions= }}

Uploaded with derivativeFX

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна03:25, 5 август 2010Минијатура на верзијата од 03:25, 5 август 201044 × 44 (6 КБ)Bjankuloski06enSkewed.
03:21, 5 август 2010Минијатура на верзијата од 03:21, 5 август 201044 × 44 (6 КБ)Bjankuloski06en{{Information |Description={{mk|Буквата Н на делче од вики-сложувалка (како икона во шаблони за никулци).}} {{en|Letter Н on a wiki-puzzle piece (used as icon for Macedonian stub templates).}} |So

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: