Трансвестит

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Трансвестит е личност која ужива во носење на облека од другиот род. Овие личности можат да бидат и со хетеросексуална и со хомосексуална ориентација.