Фоте Никола

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Фоте Никола е уредник на програмата на македонски јазик во Радио „Корча“. Во рамките на албанското министерство за образование подготвува учебници на македонски јазик.