Медицинска опрема

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Депресор за јазик, I Класа медицински уред во САД

Медицинска опрема е инструмент, апарат, машина, имплант, ин витро реагенс, или друг сличен или поврзан артикл што служи во медицина за одржување на човечкото здравје.