Категорија:Македонски публицисти

Од Википедија — слободната енциклопедија

За време на мојата новинарска кариера во весникот ,,Нова Македонија“, објавував и фељтони, а и монографска книга Принцезата Дијана, бајка која се претвори во трагедија...биографска монографија по трагичната смрт на англиската принцеза Дијана... како и други публикации, како на пример и фељтонот за морепловецот Марко Поло, од чиј материјал објавив и една мала публицистичка брошура... како и други текстови во оваа смисла...а ме нема меѓу публицистите...

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

Страници во категоријата „Македонски публицисти“

Прикажани се 82 од вкупно 82 страници во категоријата.