Прејди на содржината

Фудбал на Летните олимписки игри 1996

Од Википедија — слободната енциклопедија

Фудбалот на Летните олимписки игри 1996 — официјален фудбалски турнир на Олимписките игри. Турнирот се одржал во Атланта, САД и тоа во машка и во женска конкуренција.

Мажи[уреди | уреди извор]

Настан Злато Сребро Бронза
Мажи  Нигерија (NGR)  Аргентина (ARG)  Бразил (BRA)

Жени[уреди | уреди извор]

Настан Злато Сребро Бронза
Жени  САД (USA)  Кина (CHN)  Норвешка (NOR)

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]