Разлика помеѓу преработките на „Сони Колбрели“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: = Друмски → = друмски, = Возач → = возач
с (→‎Кариера: clean up, replaced: trans_title= → title= using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: = Друмски → = друмски, = Возач → = возач)
| weight = 71 кг
| currentteam = {{ct|BMT}}
| discipline = Друмскидрумски велосипедизам
| role = Возачвозач
| ridertype = Спринтер
| amateuryears = 2009–2011<br>2010<br><br>2011

Прегледник