Разлика помеѓу преработките на „Свети Наум Охридски Чудотворец“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
с
|prayer_attrib=
}}
'''Свети Наум Охридски Чудотворец''' (са. [[830]] - [[23 декември]] [[910]]) - [[Среден век|средновековен]] словенски научник, [[писател]], учител, и еден од основоположниците на [[словенската писменост]] и [[Македонска книжевност|македонската писменост]] и просвета.
[[Податотека:Св Наум.JPG|мини|лево|Манастирот „Св. Наум Охридски“ на брегот на [[Охридското Езеро]]]]
 
3.696

уредувања

Прегледник