Разлика помеѓу преработките на „Банско (град)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 22 бајти ,  пред 7 години
с
Бришење на "Bansko_hotel.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Fastily порад...
с (Бришење на "Bansko_hotel.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Fastily порад...)
Слика:Bansko_St._Paisiy_Of_Hilendar.jpg|Споменик на св. [[Паисиj Хилендарски]]
Image:Bansko and pirin mountains.jpg
 
Image:Bansko hotel.jpg
Image:Bansko view.jpg
</gallery>

Прегледник