Чиба (префектура)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Префектура Чиба)
Прејди на: содржини, барај

Локација префектуре Чиба

Чиба (јапонски:千葉県; Chiba-ken) е префектура која се наоѓа во поширокото подрачје на Токио. Главен град е Чиба.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]