Прејди на содржината

Предлошка:САД по тема

Од Википедија — слободната енциклопедија

Употреба[уреди извор]

Повеќе можности и варијанти ќе најдете на en:Template:United States topic/doc.

Непополнета синтакса[уреди извор]

{{САД по тема
<!--од Шаблон:Навкутија-->
| name       =
| state      = 
| title      = 
| titlestyle =
| bodystyle  = 
| groupstyle = 
<!--конкретно за Шаблон:САД по тема-->
| prefix =
| suffix =
| exclude-wdc =
| exclude-ter =
| exclude-isl =
}}