Податотека:Justinian.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Justinian.jpg(267 × 340 пиксели, големина: 97 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Refresh file.svg
Оваа податотека е заменета со податотеката File:Meister von San Vitale in Ravenna 004.jpg. Се препорачува да ја користите другата податотека. Имајте предвид дека бришењето на заменети слики не е дозволено.
new file
Опис

Mosaic of Justinian I, obtained from the Macedonia FAQ website, http://faq.Macedonia.org/

The mosiac itself is in the San Vitale church in en:Ravenna, Italy.

Датум
Извор
Автор

Лиценцирање

Јавна сопственост Дводимензионалното уметничко дело представено на оваа слика е во јавна сопственост во целиот свет во согласност со смртта на авторот или датумот на издавање. Поради тоа, оваа репродукција на делото исто така е во јавна сопственост. Ова се однесува на репродукцијата направена во САД (погл. Bridgeman Art Library v. Corel Corp.), во Германија, како и во многу други земји.
العربية | azərbaycanca | беларуская (тарашкевіца)‎ | български | català | čeština | dansk | Deutsch | Deutsch (Sie-Form)‎ | Zazaki | Ελληνικά | English | Esperanto | español | eesti | euskara | فارسی | suomi | français | galego | עברית | magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | Ido | italiano | 日本語 | 한국어 | македонски | മലയാളം | Plattdüütsch | Nederlands | polski | português | português do Brasil | română | русский | sicilianu | slovenščina | српски / srpski | Basa Sunda | svenska | ไทย | Türkçe | українська | vèneto | Tiếng Việt | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Изворна евиденција за подигањето

Изворниот опис се наоѓаше тука. Сите долунаведени кориснички имиња се однесуваат на en.wikipedia.
  • 2003-08-21 19:33 Adam Bishop 267×340×8 (99004 bytes) Mosaic of Justinian I, obtained from the Macedonia FAQ website, http://faq.Macedonia.org/

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна07:21, 7 мај 2007Минијатура на верзијата од 07:21, 7 мај 2007267 × 340 (97 КБ)Strangerer~commonswiki{{Information |Description=Mosaic of Justinian I, obtained from the Macedonia FAQ website, http://faq.Macedonia.org/ The mosiac itself is in the San Vitale church in en:Ravenna, Italy. |Source=Originally from [http://en.wikipedia.org en.wikipedia];

Следниве 69 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.