Податотека:Flag of Bosnia and Herzegovina.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 800 × 400 пиксели, големина: 512 бајти)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Српски (ћирилица)‎: Застава Босне и Херцеговине
Srpski (latinica)‎: Zastava Bosne i Hercegovine
Словѣньскъ / ⰔⰎⰑⰂⰡⰐⰠⰔⰍⰟ: Боснꙑ ꙁнамѧ / Ⰱⱁⱄⱀⱏⰺ ⰸⱀⰰⰿⱔ
Latina: Vexillum Bosniae et Herzegovinae
Русиньскый: Прапор Боснії і Герцеговини
Slovenščina: Zastava Bosne in Hercegovine
Volapük: Stän Bosnäna e Härzegoväna
Датум
Извор сопствено дело
Автор Kseferovic
Други верзии

Изведени дела од оваа податотека: Flag of Luxembourg and Bosnia-Herzegovina.svg

Лиценцирање

Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.
Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Public domain
This work is not an object of copyright according to the Law of Copyright and Related Rights in Bosnia and Herzegovina from 2010 (details).
 1. Copyright protection shall not extend to:
  a) ideas, concepts, procedures, work methods, mathematical operations, principles or discoveries,
  b) official texts in the domain of legislation, administration and judiciary (laws, regulations, decisions, reports, minutes, judgments and alike),
  c) political speeches and speeches made at court hearings,
  d) daily news or miscellaneous information having the character of mere items of press information,
  e) folk literary and artistic creations.
 2. The translations of the texts and speeches referred to in items b) and c) of paragraph (1) of this Article shall be copyrighted, unless they are published as official texts.

English | српски / srpski | +/−

Coat of arms of Bosnia and Herzegovina.svg

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна21:52, 12 март 2013Минијатура на верзијата од 21:52, 12 март 2013800 × 400 (512 бајти)OdderA simplified version with code posted to the talk page.
20:31, 16 октомври 2010Минијатура на верзијата од 20:31, 16 октомври 20101.000 × 500 (1 КБ)Zscout370Pantone values from talk page, actual colors from http://www.pantone.com/pages/pantone/colorfinder.aspx
20:22, 18 февруари 2010Минијатура на верзијата од 20:22, 18 февруари 20101.000 × 500 (1 КБ)Zscout370I should have coffee before I draw and upload.
19:59, 18 февруари 2010Минијатура на верзијата од 19:59, 18 февруари 20101.000 × 500 (1 КБ)DzWikihttp://www.embassybh.dk/viewpage.php?page_id=10; Swedish goverment offical website: http://www.regeringen.se/sb/d/5472/a/43787; if you click on the flag and read: https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/bk.html,.These colors are c
00:11, 18 февруари 2010Минијатура на верзијата од 00:11, 18 февруари 20101.000 × 500 (1 КБ)Fry1989Site does not state colours, only has a pic. file should represent actual flags in existince and used even by BiH Government, unless you find proof otherwise
22:13, 17 февруари 2010Минијатура на верзијата од 22:13, 17 февруари 20101.000 × 500 (1 КБ)DzWikiThe government of BiH uses this colors, official website: http://www.parlament.ba/sadrzaj/1/0/25.html
01:04, 17 февруари 2010Минијатура на верзијата од 01:04, 17 февруари 20101.000 × 500 (1 КБ)Fry1989All flags I've seen, including at the Olympics and on State Buildings in BiH use these colours, match EU flag
22:34, 4 февруари 2010Минијатура на верзијата од 22:34, 4 февруари 20101.000 × 500 (1 КБ)DzWikiCorrect colors (http://www.parlament.ba/sadrzaj/1/0/25.html)
22:40, 3 декември 2009Минијатура на верзијата од 22:40, 3 декември 20091.000 × 500 (1 КБ)Zscout370The Government of the BiH released drawings with the correct colors at http://www.parlament.ba/sadrzaj/1/0/25.html
08:58, 26 ноември 2009Минијатура на верзијата од 08:58, 26 ноември 20091.000 × 500 (1 КБ)Zscout370Code cleanup
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци