Прејди на содржината

Предлошка:Country data Босна и Херцеговина

Од Википедија — слободната енциклопедија

Оваа високоризична предлошка е заштитена од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите {{editprotected}} на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.

Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Босна и Херцеговина е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Босна и Херцеговина

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Босна и Херцеговина Наслов на главата статија (Босна и Херцеговина)
flag alias Flag of Bosnia and Herzegovina.svg Назив на сликата (File:Flag of Bosnia and Herzegovina.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1992Flag of Bosnia and Herzegovina (1992-1998).svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
БиХ (преглед) Босна и Херцеговина Босна и Херцеговина

Пример за употреба

Употреба на варијанта

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: