Предлошка:Country data Федерација Босна и Херцеговина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Федерација Босна и Херцеговина е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of the Federation of Bosnia and Herzegovina (1996–2007).svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Федерација Босна и Херцеговина Наслов на главата статија (Федерација Босна и Херцеговина)
flag alias Flag of the Federation of Bosnia and Herzegovina.svg Назив на сликата (File:Flag of the Federation of Bosnia and Herzegovina.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба