Предлошка:Држави кои се граничат со Средоземното Море

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


Имајте во предвид дека оваа статија ги вклучува само оние држави признати од мнозинството на земји-членки на Обединетите Нации.