Разлика помеѓу преработките на „1 август“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 57 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Менува: mhr:1 Сорла)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
'''1 август''' е 213-иот ден во годината според [[Григоријански календар|григоријанскиот календар]]
(214-и во [[престапна година]]).
941.847

уредувања

Прегледник