Прејди на содржината

Координирано универзално време: Разлика помеѓу преработките

с
Бот Менува: nah:Cemanahuacahuitl
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.6.5) (Бот Менува: fa:ساعت هماهنگ جهانی)
с (Бот Менува: nah:Cemanahuacahuitl)
[[ml:അന്താരാഷ്ട്രസമയക്രമം]]
[[ms:Waktu Semesta Berkoordinat]]
[[nah:CemānāhuacāhuitlCemanahuacahuitl]]
[[nl:UTC]]
[[nds-nl:UTC]]