Податотека:Flag of Mongolia.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 4.800 × 2.400 пиксели, големина: 7 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
العربية: علم منغوليا
བོད་ཡིག: མོང་གོལ། དར་ཆ།
Mìng-dĕ̤ng-ngṳ̄: Mūng-gū guók-gì
客家語/Hak-kâ-ngî: Mùng-kú-koet khì
Қазақша: Моңғолия байрағы
한국어: 몽골의 국기
Кыргызча: Моңголстан туусу
Bân-lâm-gú: Bông-kó͘ kok-kî
Тоҷикӣ: Парчами Муғулистон
Türkmençe: Монголия байдаги
Татарча/tatarça: Монголия байрагы
ئۇيغۇرچە / Uyghurche: Моңғулийә байриқи
Українська: Прапор Монголії
Oʻzbekcha/ўзбекча: Мўғулистон байроғи
Tiếng Việt: Quốc kỳ Mông Cổ
吴语: 蒙古国
粵語: 蒙古國
Vahcuengh: Mungzguj gozgeiz
中文(简体)‎: 蒙古国旗
中文(繁體)‎: 蒙古國旗
Датум 2008-11-01, 2011-11-03
Извор Current version is SVG implementation of the Mongolian flag as described by Mongolian National Standard MNS 6262:2011 (Mongolian State Flag. General requirements [1]
First-uploaded version created or scanned by SKopp
Автор User:Zscout370
Други верзии

Изведени дела од оваа податотека:

SVG разработка
Notepad icon wide.svg
Оваа векторска слика е изработена со a уредник на текст. Нејзиниот изворен код може да содржи дополнителни информации или виша семантика на темата.

Лиценцирање

Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.
Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Public domain This image (or other media file) is in the public domain in Mongolia and other jurisdictions.

According to the Law of Mongolia on Copyright from September 1st, 1993 as amended on February 1st, 1997, May 21st, 1999 and Jan 19, 2006, works first published in Mongolia are exempt from copyright if they fall under one of the following categories (details):

  • legislation and other legal documents
  • administrative decisions and official documents of legal entities and organizations
  • court decisions, resolutions, judge's decrees, and other documents and speeches delivered during court hearings
  • translations of any of the above
  • coat of arms, banners, flags, awards, orders, and medals
  • any news for the purpose of reporting currents events and results
  • works of folklore and national traditions
  • ideas, methods, procedures, scientific discoveries, and mathematical concepts

It is asserted that this work falls into one or more of the above categories and is public domain.

Flag of Mongolia.svg

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава
The Flag Of Mongolia

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

нема вредност

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна07:34, 7 мај 2019Минијатура на верзијата од 07:34, 7 мај 20194.800 × 2.400 (7 КБ)Saruul 04Soyombo corrected according to construction sheet of State flag standart MNS 6262:2011
11:51, 19 јуни 2018Минијатура на верзијата од 11:51, 19 јуни 20184.800 × 2.400 (1 КБ)Zscout370The blue and yellow match in Photoshop; the red seems to be the main sticking point.
22:42, 18 јуни 2018Минијатура на верзијата од 22:42, 18 јуни 20184.800 × 2.400 (1 КБ)FreshCorp619Reverted to version as of 17:43, 6 June 2018 (UTC) Colors matched per talk discussion.
22:27, 6 јуни 2018Минијатура на верзијата од 22:27, 6 јуни 20184.800 × 2.400 (1.022 бајти)Zscout370Reverted to version as of 17:37, 6 June 2018 (UTC) yeah but the talk page is still trying to decide so going to pre revert version until consensus is decided
19:43, 6 јуни 2018Минијатура на верзијата од 19:43, 6 јуни 20184.800 × 2.400 (1 КБ)VulpesVulpes42Should've checked talk page. I'll think that the people over there have a better idea of what's going on than I have.
19:37, 6 јуни 2018Минијатура на верзијата од 19:37, 6 јуни 20184.800 × 2.400 (1.022 бајти)VulpesVulpes42Reverted to version before the edit war, also the most credible arguments.
00:41, 29 мај 2018Минијатура на верзијата од 00:41, 29 мај 20184.800 × 2.400 (1 КБ)RainbowSilver2ndBackupReverted to version as of 18:34, 27 May 2018 (UTC)
00:39, 29 мај 2018Минијатура на верзијата од 00:39, 29 мај 20184.800 × 2.400 (1.022 бајти)RainbowSilver2ndBackupReverted to version as of 19:53, 25 May 2018 (UTC) per Zscout370
20:34, 27 мај 2018Минијатура на верзијата од 20:34, 27 мај 20184.800 × 2.400 (1 КБ)FreshCorp619Reverted to version as of 08:59, 25 May 2018 (UTC) Fixed the red code.
21:53, 25 мај 2018Минијатура на верзијата од 21:53, 25 мај 20184.800 × 2.400 (1.022 бајти)Zscout370Reverted to version as of 15:24, 26 February 2016 (UTC) the standard colors were already there, but only in CMYK. The link you cited also uses the CMYK colors, nothing else.
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци