Предлошка:Country data Монголија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Монголија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Монголија

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Монголија Наслов на главата статија (Монголија)
flag alias Flag of Mongolia.svg Назив на сликата (File:Flag of Mongolia.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1924Flag of the People's Republic of Mongolia (1924-1940).svg
1949Flag of the People's Republic of Mongolia (1949-1992).svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
MNG (преглед) Монголија Монголија
MGL (преглед)Предлошка:Country data MGLПредлошка:Country data MGL

Пример за употреба

  • {{знаме|Монголија}} Монголија
  • {{знамеикона|Монголија}}Монголија

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Монголија|1924}} Монголија
  • {{знамеикона|Монголија|1924}}Монголија

Употреба на алијас за пренасочување