Шарингол, Дархан-Ул

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Шарингол (монголски: Шарынгол) е област и град во покраината Дархан-Ул во северна Монголија.

Поврзано[уреди | уреди извор]Координати: 49°14′48″N 106°25′31″E / 49.24667° СГШ; 106.42528° ИГД / 49.24667; 106.42528