Куќа на ул. „Тошо Арсов“ бр. 2 (Штип)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Куќа на ул. „Тошо Арсов“ бр. 2
Куќа на ул. „Тошо Арсов“ бр. 2 - Штип (2).jpg
Поглед на куќата
Општи податоци
СтилСтароградска архитектура
Адресаул. „Тошо Арсов“ бр. 2
ГрадШтип
ЗемјаМакедонија
Технички податоци
Катови2

Куќа на ул. „Тошо Арсов“ бр. 2староградска куќа во Штип, Македонија. Куќата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1] [2]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 24 август 2022.
  2. „Куќа на ул."Тошо Арсов" бр.2,4,8 и ул."Маршал Тито" бр. 2“. zkn.mk. Посетено на 24 август 2022.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]