Куќа на ул. „Крсте Мисирков“ бр. 12 (Штип)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Куќа на ул. „Крсте Мисирков“ бр. 12
Куќа на ул. „Крсте Мисирков“ бр. 12 - Ново Село.jpg
Куќата во 2022 година
Општи податоци
Адресаул. „Крсте Мисирков“ бр. 12
ГрадНово Село, Штип
ЗемјаМакедонија
СопственикДелипетрови
Технички податоци
Катови2

Куќа на ул. „Крсте Мисирков“ бр. 12куќа во Ново Село, Штип, Македонија. Куќата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1]

Галерија[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 22 март 2022.