Прејди на содржината

Куќа на ул. „Крсте Мисирков“ бр. 14 (Штип)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Куќа на ул. „Крсте Мисирков“ бр. 14
Куќата во 2022 година
Карта
Општи податоци
Адресаул. „Крсте Мисирков“ бр. 14
ГрадНово Село, Штип
ЗемјаМакедонија
Технички податоци
Катови2

Куќа на ул. „Крсте Мисирков“ бр. 14куќа во Ново Село, Штип, Македонија. Куќата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1]

Галерија[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 22 март 2022.