Објект на ул. „Гоце Делчев“ бр. 57 (Штип)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Објект на ул. „Гоце Делчев“ бр. 57
Општи податоци
Адресаул. „Гоце Делчев“ бр. 57
ГрадШтип
ЗемјаМакедонија

Објект на ул. „Гоце Делчев“ бр. 57куќа во Штип, Македонија. Куќата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1][2]

Галерија[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 25 август 2022.
  2. „Објект на ул. Гоце Делчев бр.55 и бр.57“. zkn.mk. Архивирано од изворникот 2021-01-13. Посетено на 25 август 2022.