Куќа на ул. „Страшо Пинџур“ бр. 15 (Штип)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Куќа на ул. „Страшо Пинџур“ бр. 15
Куќа на ул. „Страшо Пинџур“ бр. 15, Штип, Македонија.jpg
Куќата во 2021 година
Општи податоци
Адресаул. „Страшо Пинџур“ бр. 15
ГрадШтип
ЗемјаМакедонија
Технички податоци
Катови2

Куќа на ул. „Страшо Пинџур“ бр. 15куќа во Штип, Македонија. Куќата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1][2]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 25 март 2022.
  2. „Куќа на ул."Страшо Пинџур" бр.15“. zkn.mk. Архивирано од изворникот на 27 јануари 2022. Посетено на 25 март 2022.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]