Куќа на ул. „Крсте Мисирков“ бр. 69 (Штип)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Куќа на ул. „Крсте Мисирков“ бр. 69
Куќа на ул. „Крсте Мисирков“ бр. 69 - Ново Село Штипско (3).jpg
Куќата во 2021 година
Општи податоци
СтилСтароградска архитектура
Адресаул. „Крсте Мисирков“ бр. 69
ГрадНово Село, Штип
ЗемјаМакедонија
Технички податоци
Катови3

Куќа на ул. „Крсте Мисирков“ бр. 67староградска куќа во Ново Село, Штип, Македонија. Куќата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1]

Галерија[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот на 9 август 2021. Посетено на 23 март 2022.