Објект на ул. „Гоце Делчев“ бр. 41 (Штип)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Објект на ул. „Гоце Делчев“ бр. 41
Објект на ул. „Гоце Делчев“ бр. 41 (1).jpg
Куќата во 2021 година
Општи податоци
СтилСтароградски
Адресаул. „Гоце Делчев“ бр. 41
ГрадШтип
ЗемјаМакедонија
Технички податоци
Катови2

Објект на ул. „Гоце Делчев“ бр. 41староградска куќа во Штип, Македонија. Куќата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1][2]

Галерија[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 25 август 2022.
  2. „Стамбени објекти на ул. Гоце Делчев бр.31,бр.33,бр.41 и бр.45“. zkn.mk. Архивирано од изворникот 2022-01-27. Посетено на 25 август 2022.