Прејди на содржината

Објект на ул. „Гоце Делчев“ бр. 7 (Штип)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Објект на ул. „Гоце Делчев“ бр. 7
Куќата во 2021 година
Карта
Општи податоци
Адресаул. „Гоце Делчев“ бр. 7
ГрадШтип
ЗемјаМакедонија
Технички податоци
Катови2

Објект на ул. „Гоце Делчев“ бр. 7куќа во Штип, Македонија. Куќата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1][2]

Галерија[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 25 август 2022.
  2. „Објект на ул. Гоце Делчев бр.7“. zkn.mk. Архивирано од изворникот 2021-01-14. Посетено на 25 август 2022.