Објект на ул. „Гоце Делчев“ бр. 31 (Штип)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Објект на ул. „Гоце Делчев“ бр. 31
Објект на ул. Гоце Делчев бр. 31, Штип, Македонија.jpg
Куќата во 2020 година
Општи податоци
СтилСтароградски
Адресаул. „Гоце Делчев“ бр. 31
ГрадШтип
ЗемјаМакедонија
Технички податоци
Катови2

Објект на ул. „Гоце Делчев“ бр. 31 ― поранешна староградска куќа во Штип, Македонија. Куќата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1][2]

Галерија[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 25 август 2022.
  2. „Стамбени објекти на ул. Гоце Делчев бр.31,бр.33,бр.41 и бр.45“. zkn.mk. Архивирано од изворникот 2022-01-27. Посетено на 25 август 2022.