Куќа на ул. „Љубен Иванов“ бр. 11 (Штип)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Куќа на ул. „Љубен Иванов“ бр. 11
Куќа на ул. „Љубен Иванов“ бр. 11, Штип, Македонија.jpg
Куќата во 2021 година
Општи податоци
СтилСтароградска архитектура
Адресаул. „Љубен Иванов“ бр. 11
ГрадШтип
ЗемјаМакедонија
Технички податоци
Катови2

Куќа на ул. „Љубен Иванов“ бр. 11староградска куќа во Штип, Македонија. Куќата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1][2]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 25 март 2022.
  2. „Куќа на ул."Љубен Иванов" бр.11“. zkn.mk. Архивирано од изворникот на 27 јануари 2022. Посетено на 25 март 2022.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]