Куќа на ул. „Крсте Мисирков“ бр. 8 (Штип)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Куќа на ул. „Крсте Мисирков“ бр. 8
Куќа на ул. „Крсте Мисирков“ бр. 8 - Ново Село.jpg
Куќата во 2022 година
Општи податоци
Адресаул. „Крсте Мисирков“ бр. 8
ГрадНово Село, Штип
ЗемјаМакедонија
Технички податоци
Катови2 + подрум

Куќа на ул. „Крсте Мисирков“ бр. 8куќа во Ново Село, Штип, Македонија. Куќата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1]

Галерија[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот на 9 август 2021. Посетено на 22 март 2022.