Ширина на колосек

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Пругите според ширината на колосекот се делат на:

Место каде се мери ширина на колосекот

Широк колосек[уреди | уреди извор]

Нормален колосек[уреди | уреди извор]

Тесен колосек[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]