Тропоја (округ)

Од Википедија, слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Тропоја

Округот Тропоја (албански: Rrethi i Tropojës) е еден од 36-те окрузи во Албанија. Округот има население од 16,260 жители[1] и површина од 1,043 km². Округот се наоѓа во северниот дел од земјата и главен град Бајрам Цури.[2] Во округот се наоѓаат следните населени места:

Наводи[уреди]