Разлика помеѓу преработките на „Мерилин Монро“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 21 бајт ,  пред 7 месеци
с
→‎Библиографија: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Cite journal → Наведено списание
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница (16), Cite book → Наведена книга (17), cite book → Наведена книга (4))
с (→‎Библиографија: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Cite journal → Наведено списание)
* {{Наведена книга |last=Clayton |first=Marie |title=Marilyn Monroe: Unseen Archives |publisher=Barnes & Noble Inc. |year=2004 |isbn=0-7607-4673-7}}
* {{Наведена книга |last=Evans |first=Mike |title=Marilyn: The Ultimate Book |publisher=MQ Publications |year=2004 |id=ASIN B000FL52LG}}
* {{Наведено списание
* {{Cite journal
| last=Kouvaros
| first=George

Прегледник