Ив Монтан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ив Монтан

Ив Монтан (13 октомври 1921 - Париз, 9 ноември 1991) e француски шансониер, театарски и филмски актер. Главни филмови: „Хероите се уморни“, „Вештерките од Салем“ и „Го сакате ли Брамс“[1],[2].

Наводи[уреди | уреди извор]