Податотека:Flag of Macedonia.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Изворна податотека(SVG податотека, номинално 1.400 × 700 пиксели, големина: 391 бајти)
Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис[уреди]

Опис
العربية: علم مقدونيا
Español: La bandera de República de Macedonia
中文(繁體)‎: 馬其頓共和國國旗
Slovenščina: državno zname Makedonija
Türkçe: Makedonya Cumhuriyeti'nin bayrağı
Українська: Прапор Македонії
Датум
Извор сопствено дело
Автор User:SKopp, redrawn by User:Gabbe
SVG разработка
Notepad icon wide.svg
Оваа векторска слика е изработена со a уредник на текст. Нејзиниот изворен код може да содржи дополнителни информации или виша семантика на темата.

Лиценцирање[уреди]

Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.
Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Прибелешки Сликава има прибелешки: Погледајте ги на Ризницата

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна19:04, 24 септември 2012Минијатура на верзијата од 19:04, 24 септември 20121.400 × 700 (391 бајти)SiBr4More compression
05:05, 6 март 2011Минијатура на верзијата од 05:05, 6 март 20112.800 × 1.400 (827 бајти)Zscout370http://en.wikipedia.org/wiki/User_talk:Zscout370#Correction_on_the_national_flag_of_Macedonia
19:12, 24 февруари 2011Минијатура на верзијата од 19:12, 24 февруари 20112.800 × 1.400 (940 бајти)Zscout370http://en.wikipedia.org/wiki/User_talk:Zscout370#Correction_on_the_national_flag_of_Macedonia
08:22, 4 јуни 2010Минијатура на верзијата од 08:22, 4 јуни 20102.800 × 1.400 (1 КБ)Zscout370Increase basic size, fixed size of the sun.
20:58, 25 мај 2010Минијатура на верзијата од 20:58, 25 мај 2010800 × 400 (1 КБ)Zscout370Code cleanup
16:49, 28 април 2009Минијатура на верзијата од 16:49, 28 април 2009800 × 400 (1 КБ)Zscout370Changed sun based on http://www.crwflags.com/fotw/flags/mk.html#law and http://www.slvesnik.com.mk/WBStorage/Files/Zname.gif
19:33, 18 февруари 2009Минијатура на верзијата од 19:33, 18 февруари 2009800 × 400 (766 бајти)MacedonianBoyReverted to version as of 17:47, 4 January 2006
22:12, 12 февруари 2008Минијатура на верзијата од 22:12, 12 февруари 2008500 × 250 (1 КБ)Avalasize
19:47, 4 јануари 2006Минијатура на верзијата од 19:47, 4 јануари 2006800 × 400 (766 бајти)Gabberewritten SVG using more precise "circle" element
04:48, 22 октомври 2005Минијатура на верзијата од 04:48, 22 октомври 2005600 × 300 (4 КБ)Zscout370I cloned some more rays and I have changed the colors to make it more darker.
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци