Податотека:Flag-map of Russia.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 1.039 × 604 пиксели, големина: 51 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
English: Flag-map of Russia
Русский: Флаг-карта России
Датум
Извор сопствено дело
Автор
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.
Други верзии

Flag-map of Russian SFSR (1945-1954).svg Flag-map of Russian SFSR (1954).svg Flag-map of Russian SFSR (1954–1956).svg Flag map of Russian SFSR (1956–1991).svg Flag-map of Soviet Union sphere of influence (1961-1989).svg Flag-map of Russia-edit.svg Flag-map of Russia (CIS).svg

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна16:23, 11 јули 2015Минијатура на верзијата од 16:23, 11 јули 20151.039 × 604 (51 КБ)DennissReverted to version as of 00:24, 4 November 2014
16:19, 11 јули 2015Минијатура на верзијата од 16:19, 11 јули 20151.077 × 602 (53 КБ)Doni Vëntersenz
13:36, 11 јули 2015Минијатура на верзијата од 13:36, 11 јули 20151.039 × 604 (51 КБ)DennissReverted to version as of 20:30, 10 July 2015
09:10, 11 јули 2015Минијатура на верзијата од 09:10, 11 јули 20151.077 × 602 (53 КБ)Doni VëntersenzCrimea is now a part of Russian Federation.
22:30, 10 јули 2015Минијатура на верзијата од 22:30, 10 јули 20151.039 × 604 (51 КБ)Fry1989Not recognised
21:11, 10 јули 2015Минијатура на верзијата од 21:11, 10 јули 20151.077 × 602 (53 КБ)Doni VëntersenzCrimea included
19:05, 8 јули 2015Минијатура на верзијата од 19:05, 8 јули 20151.039 × 604 (51 КБ)Fry1989Reverted to version as of 18:54, 28 June 2015
16:50, 8 јули 2015Минијатура на верзијата од 16:50, 8 јули 20151.077 × 602 (53 КБ)Doni VëntersenzReverted to version as of 05:32, 28 June 2015 (Crimea included)
20:54, 28 јуни 2015Минијатура на верзијата од 20:54, 28 јуни 20151.039 × 604 (51 КБ)Fry1989Reverted to version as of 00:24, 4 November 2014
07:32, 28 јуни 2015Минијатура на верзијата од 07:32, 28 јуни 20151.077 × 602 (53 КБ)ВячесКReverted to version as of 00:18, 4 November 2014
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци