Гаврилов Посад

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Штала за коњи во Гаврилов Посад

Гаврилов Посад (руски: Гаври́лов Поса́д) — град во Ивановската област, Русија.