Иваново (Русија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Coat of Arms of Ivanovo (Ivanovo oblast).png
Flag of Ivanovo (Ivanovo oblast).png

Иваново (руски: Ива́ново) е град во Ивановската област, Русија.