Суздаљ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Поглед кон Суздаљ

Суздаљ (руски: Су́здаль) — град во Владимирската област, Русија. Има население од 10,535 жители (2010)[1].

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Федерална служба за државна статистика (2011). „Всероссийская перепись населения 2010 года. Том 1“. Всероссийская перепись населения 2010 года. Федерална служба за државна статистика. Посетено на June 29, 2012.