Прејди на содржината

Киржач

Од Википедија — слободната енциклопедија
Поглед кон црквата во Киржач
Грб на Киржач, 1781 година

Киржач (руски: Киржа́ч) — град во Владмирската област, Русија. Има население од 29,965 жители (2010).[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Федерална служба за државна статистика (2011). „Всероссийская перепись населения 2010 года. Том 1“. Всероссийская перепись населения 2010 года. Федерална служба за државна статистика. Посетено на June 29, 2012.