Камешково

Од Википедија — слободната енциклопедија
Поглед кон Камешково
Знаме на Камешково

Камешково (руски: Камешково) — град во Владмирската област, Русија. Има население од 13,103 жители (2010)[1].

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Федерална служба за државна статистика (2011). „Всероссийская перепись населения 2010 года. Том 1“. Всероссийская перепись населения 2010 года. Федерална служба за државна статистика. Посетено на June 29, 2012.