Ростов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Спасо-Јаковлевски Манастир во Ростов

Ростов (руски: Росто́в) е град во Јарославската област, Русија.

Поврзано[уреди | уреди извор]