Гаврилов Јам

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Гаврилов-Јам (руски: Гаври́лов-Ям) — град во Јарославската област, Русија.

Знаме на Гаврилов Јам