Рибинск

Од Википедија — слободната енциклопедија
Панорамски поглед кон Рибинск

Рибинск (руски: Ры́бинск) — град во Јарославската област, Русија. Население: 200,771 (попис 2010);[1] 222,653 (попис 2002);[1] 251,442 (попис 1989).[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. 1,0 1,1 1,2 „архивска копија“. Архивирано од изворникот на 2022-01-31. Посетено на 2013-02-04.