Шеница

Од Википедија — слободната енциклопедија
Шеница
Siennica
Шеница is located in Полска
Шеница
Шеница
Координати: 52°34′27″N 20°47′30″E / 52.57417° СГШ; 20.79167° ИГД / 52.57417; 20.79167
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаНашелск
Население (2011)
 • Вкупно361[1]
Часовен појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Шеница (полски: Siennica) — село во општината Нашелск во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.

Наводи[уреди | уреди извор]